Amatorska Szkolna Liga Koszykówki na cztery 5-tki!

W sobotę, 2. czerwca 2018 poznaliśmy zwycięzców V edycji Amatorskiej Szkolnej Ligi Koszykówki. Wśród dziewcząt tryumfowała drużyna Gimnazjum nr 144, wśród chłopców – „trzysta sześćdziesiątka piątka”.

Dla dziewczyn z Gimnazjum 144 to obrona tytułu. W finale wygrały z pierwszym zespołem Szkoły Podstawowej nr 365 . Honoru tej szkoły dzielnie bronili chłopcy. Po zaciętym meczu, wygrali oni z Bemowskimi Orłami – czyli Szkołą Podstawową nr 341.

Za najlepszych zawodników uznano: Oliwię Tryc reprezentującą Gimnazjum 144 oraz Tymina Pepławskiego z SP 365.  Werdykt w tej sprawie tradycyjnie należał do trenerów.

Podobnie jak przed rokiem, w V edycji Amatorskiej Szkolnej Ligi Koszykówki wzięło udział 5. żeńskich i 5. męskich szkolnych drużyn koszykówki. Rozgrywki przeprowadzone były systemem każdy z każdym, w ciągu 5. weekendów – od marca do czerwca: czterech regularnych i jednym – finałowym. V edycja, 5 weekendów, 5 drużyn dziewczyn i 5 chłopaków. Można chyba powiedzieć, że były to zawody na cztery 5-tki?

W tegorocznej edycji pokusiliśmy się o kilka nowości. Oprócz regularnych rozgrywek, podczas każdego weekendu odbywały się dodatkowe konkursy indywidualne i drużynowe. Każdy z zawodników został nagrodzony też, zupełnie na nowo zaprojektowanym, medalem.

V. edycja była też wyjątkowo obfita, jeśli chodzi o turniejowe nagrody. Rozdawaliśmy je każdego weekendu. A na koniec, oprócz medali, były okolicznościowe puchary, statuetki MVP (najbardziej wartościowych zawodników) oraz – specjalnie z tej okazji przygotowane – kolorowe worki Fundacji Kasi Dulnik.

Były też inne prezenty – specjalnie wyprodukowane koszulki ASLK 2018 (z logo organizatorów), upominki z Oriflame i innych sponsorów.  Było słodko – za sprawą ciastek, zdrowo – dzięki jabłkom oraz bezpiecznie. Nad wszystkim czuwali ratownicy i pielęgniarki, a zabezpieczenie od upałów stanowiły wyjątkowo obfite zasoby wody.

Prestiżu piątemu turniejowi z cyklu dodał, przyznany po raz kolejny, honorowy patronat Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Dzięki wielkiemu wsparciu Urzędu Miasta, mieliśmy możliwość zorganizować i przeprowadzić tegoroczną edycję. Mamy nadzieję, że nie ostatnią, bo już ostrzymy sobie zęby na kolejny sezon!