Się dzieje…

Ostatnie tygodnie są dla nas bardzo gorące. Wystartowało kilka kolejnych projektów. Co robimy teraz? Czytajcie niżej.

Jedną z akcji, którymi chcielibyśmy się pochwalić jest projekt „Aktywny Warszawiak”.

Dzięki uczestnictwie w programie, udało nam się zorganizować zajęcia sportowe  elementami piłki nożnej dla dziewczyn zrzeszonych wokół ośrodka „Kibice Razem”. Treningi dla wiernych fanek piłkarskiej drużyny Polonii Warszawa odbywają się 2-3 razy w tygodniu.

Ale to nie wszystko. „Aktywny Warszawiak” pozwolił też na finansowanie zajęć koszykarskich dla starszych wielbicieli tego sportu. Koszykarze 45+ spotykają się 2 razy w tygodniu. Jeden z treningów owiany jest mgłą tajemnicy, ponieważ halę w swe władanie przejmują wyłącznie koszykarki.

Wiadomo za to, że trenujące za zamkniętymi dla mężczyzn drzwiami Aktywne Warszawianki, mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

W ramach projektu „Aktywny Warszawiak”, który potrwa do końca roku, przewidujemy jeszcze organizację meczów i turniejów pokazowych dla mieszkańców Stolicy. W czasie ich trwania będziemy zachęcać do zmiany złych nawyków żywieniowych oraz przekonywać do wpływu ruchu na poprawę samopoczucia i zdrowia.

Do realizacji wszystkich działań zakupiony został sprzęt sportowy. Wynajęliśmy też obiekty: „Aktywna Warszawa Ośrodek Polonia” (Konwiktorska 6), Halę „Koło” przy Obozowej oraz salę Szkoły Podstawowej nr 175 przy ulicy Niecałej.

Nasze działania zostały objęte patronatem „Informatora Stolicy”.

Rozpędu nabiera współpraca z Academy of Hasten. Zajęcia pływackie Akademii odbywają się w coraz większej liczbie lokalizacji: na Bielanach, Mokotowie, w Wilanowie i Łomiankach.

W ramach Akademii prowadzone są również zajęcia z jogi.

Nasza Fundacja wsparła też warszawski UKS La Basket w poszukiwaniach nowych talentów koszykarskich. Przez 6 marcowych dni udało nam się odwiedzić wszystkie szkoły Targówka!

Dzięki życzliwemu spojrzeniu dyrekcji, uczniowie 3-ich klas mogli zapoznać się z dyscypliną, sprawdzić podczas treningów i testów, a także posłuchać opowieści o życiu sportowca oraz rzeczywistości i kulisach wielkich turniejów z ust naszej Prezes, Kasi Dulnik – złotej medalistki Mistrzostw Europy 1999.

Za nami gorący okres, a przed nami… jeszcze gorętszy. Już niedługo o kolejnych działaniach zaplanowanych przez Fundację.